trenér wushu licence C

Trenérský kurz – trenér Wushu licence C  je ucelená příprava teoretických a praktických dovedností, které by měl obsáhnout žadatel, aby se mohl stát trenérem wushu licence C napříč základními dostupnými styly kung fu v české republice. Kurz je realizován v úzké spolupráci s Českou federací Wushu, a je první svého druhu. Kurz je vhodný pro všechny žadatele o licenci, pro všechny praktikující různých stylů wushu, ať již rychlých, pomalých nebo úpolových stylů a ostatní, kteří se chtějí dotknout tradičních a sportovních disciplín nejen čínského bojového umění. 

Součástí přípravy jsou teoretické znalosti, praktické dovednosti a etický kodex školy pro žadatele a studenty. 
 
Součástí přípravy žadatele je osvojení právního rámce a statutu trenéra wushu, kategorie C včetně přesahu do sebeobrany. Zároveň bude podán výklad k vývoji studentů v postupu výkonnosti, přípravě na soutěže a morálním rámci trenéra wushu. 
 
858896_431586656924590_1516173194_o

 

Vybrali jsme lektory, kteří jsou odborníci na svůj obor předání a současně mají dostatek zkušeností a nadhledu k tomu, aby Vám předali esenci znalostí podstatnou pro rozvoj Vašeho vlastního potenciálu.

Časová povinná dotace kurzu je 30 hodin. Nabízíme a doporučujeme absolvovat kurz v plném rozsahu 80h, tzn. povinnou i volitelnou část obsahu.

Platnost licence je na území ČR a je časově neomezená.

Poznámka: trenérský kurz : Trenér Wushu licence C zásadně respektuje dosavadní zaměření žadatele, pozici a zapojení v tradičním systému jeho školy a nesupluje ani nevydává jiné mandáty nebo jmenování.

Obsah
specializace

HISTORIE:
HISTORIE VZNIKU BOJOVÝCH UMĚNÍ, ROZDĚLENÍ BOJ. UMĚNÍ V ČÍNĚ

STYLY:
1. SEVERNÍ A JIŽNÍ STYLY
2. TRADIČNÍ A MODERNÍ WUSHU
3. SHAOLIN KUNGFU
4. VING TSUN
5. SANDA
6. TAIJI STYLY ( CHEN, YANG, WU, SUN, HE, HULEJIA)
  

ZBRANĚ
DRUHY ZBRANÍ A JEJICH POUŽITÍ
MEČ , VĚJÍŘ , ŠAVLE, TYČ  + KOPÍ

TRÉNINK A METODIKA
Wushu jako základ celoživotního pohybového rozvoje, trénink wushu s ohledem na vývojové stádia jedince z tradičního i moderního pojetí sportovního tréninku, metodika tréninku sportovního taolu

Základní rozvoj pohyblivosti ve wushu, tradiční akrobacie, gymnastická a zpevňovací průprava s ohledem na zdravotní tělovýchovu, základy práce nohou (ji ben gong), odrazová a doskoková průprava

SOUTĚŽE
Základní pravidla pro mezinárodní soutěže v taolu, Česká federace wushu, její struktura a náplň činnosti s ohledem na rozvoj wushu v ČR

Vazby tradičního a sportovního wushu, základní ruční techniky (shou fa), přechody mezi postoji (bu fa), nácvik základů se zbraněmi sportovního wushu – šavle, meč, tyč, kopí (dao, jien, gun, qian)

SEBEOBRANA A PRÁVNÍ SYSTÉM

Časová dotace povinné části: 30 hodin

Místo konání:

centrum Plující oblaka, Mlýnská 6, Praha 6

studio Arha, V. P. Čkalova 26, Praha 6

termíny &cena

Termíny 2023/24Základní povinná část: 

1/ 27.-28.1. 2024 (P. Ryneš, M. Roučka)
2/ 16.-17.3. 2024 (M. Rohel, M. Jarkaš)

Cena základní části: 4.800 Kč

Volitelné nadstavbové víkendy:

1/ 28.-29. 10. 2023 (specializace, fyzio, J. Růžičková, L.R. Ryšková)
2/ 25.-26.11. 2023 (specializace, O.Chochola)
3/ 27-28.4. 2024 (specializace, V. Lukeš)

Cena jednotlivých volitelných víkendů: 1.900 Kč
___________________________
Podrobný obsah všech víkendů najdete ZDE

Zálohu 2.800 Kč je potřeba uhradit pro registraci do 30.9.2023.

Členové ČFW mohou od České federaci wushu (ČFW) požádat o příspěvek 2.000 Kč

o kurzu

Licence C je určena zájemcům, kteří mají v úmyslu stát se v budoucnu trenéry a vést lekce pro veřejnost.
Kurz mohou také absolvovat praktikující, kteří chtějí obohatit vlastní praxi o širší záběr vědomostí a přístupů.

Licence C platí na území ČR a je časově neomezená.

Požadavky na uchazeče o studium
Požadavky k přijetí:
  • praxe minimálně 2 roky nebo písemná záruka učitele (stačí i mailem)
  • dobrý psychický a přiměřeně dobrý zdravotní stav
Požadavky k ukončení:
  • složit zkoušky ze specializace (cvičení, výuka)
  • složit test z teorie

 

Lektor tchaj-ťi a čchi kung licence C

Náš tým lektorů

Na tomto kurzu máte možnost potkat se s nejlepšími tuzemskými lektory napříč různým stylům. 

LEKTOR
paTRIK RYNEŠ

Bojová umění cvičí od 1989. Studoval různé systémy, mezi které patřily Hung Gar a Choi Li Fut. Od roku 1998 cvičí Ving Tsun Kung Fu.
Přes dvacet let ve své škole profesionálně vyučuje bojová umění (Ving Tsun, Escrima, Šerm, Security System, MMA). Více jak patnáct let se zabývá Yogou a Čchi Kungem. Studuje Kyusho (použití vitálních bodů v bojovém umění).
Je držitelem B licence MMA.
Přes deset let vede akreditované kurzy ,,Instruktory bojových uměn”‘.
Vystudoval bakalářský obor ,,Tělesná výchova a sport” na UJEP.

 

LEKTOR - přehled stylů, zbraně, metodika
MARTIN ROHEL

Bojovým a zdravotním cvičením se věnuje téměř 30 let. Začínal studiem Taiji stylu Wu, později stylu Jang, Čchen
a Shaolin kung-fu. Učil se zdravotní stránku Taiji včetně pochopení čínské medicíny a umění ovládnutí omlazení těla pomocí cvičení Čchi kung. Později poznal mistra  Qin Ming Tang, který se učil Taiji styl Čchen přímo ve vesnici Chen Jia Gou u mistra Zhu Tian Cai (jeden ze čtyř budhových bojovníků) a Shaolinské kung-fu přímo v kláštěře Shaolin. Své dovednosti každoročně testoval na závodech jak u nás, tak po celém světě a především
v kolébce tohoto umění v Číně.

Již přes 10 let se věnuje trenérské činnosti po celé ČR.
V současné době působí jako rozhodčí v ČR a hlavní trenér  pro Taijiquan reprezentaci a mládeže wushu České federace wushu. Je držitelem mezinárodní licence C pro rozhodování soutěží Wushu.  
www.wushuakademie.cz

 

lektor teorie východních principů
otakar chochola

Vlastní praxi začal v okolo roku 1995, kdy si sám nastudoval 8 kusů brokátu. Dále začal následovat své mistry a učitele po dobu 12 let, kdy cvičil především Taiji Quan a Qi Gong – více stylů a forem. Postupně se propracoval k zahrnutí rychlejších forem a studia Baji Quan a Bagua Zhang, které studoval po dobu 4 let. V roce 2000 uskutečnil osobní cestu do Číny za poznáním.
V letech 2008 – 2012 pobýval intenzivně v taoistické akademii ve wudangských horách v Číně, kde byl jmenován pokračovatelem linie 16 generace školy San Feng Pai. V české republice založil školu Plující oblaka, kde od roku 2009 vychovává žáky v praxi vnitřních stylů kungfu spojených s osobním rozvojem a meditací. 
Je také zakladatelem a hlavním učitelem školy Česká škola Feng Shui, kde vyučuje tento obor od roku 2005. S Českou federací Wushu spolupracuje jako rozhodčí při soutěžích a festivalech. 

lektor práce s čchi
VÁCLAV LUKEŠ

Čínským bojovým uměním se věnuje od roku 2004. Věnoval se postupně stylům hung kuen, guangping yang taiji, baguzhang, yiquan, huang xingxian yang taiji. Od roku 2010 se věnoval též qigongu. V této oblasti ho nejvíce ovlinil učitel neigongu a neidanu Damo Mitchell a Howard Wang.
Vystudoval 1. školu tradiční čínské medicíny v Praze v oboru akupunktury. Od roku 2008 měl tu čest se setkávat
s dr. Wang Fuyinem. Byl mu blízko po celou dobu jeho působení v ČR a tak mohl získat hlubší poznání a tajemství dovedností  čínských masáží tuina. .

V roce 2017 obdržel od dr. Wang Fuyina osobní diplom
a pověření k pokračování výuky jeho odkazu v masážích tuina v rámci ČR a SK. Je tak jedním z 5 pokračovatelů linie dr. Wanga a jediný v Evropě.

V současné době je Václav Lukeš jedním z předních lektorů na 1. škole tradiční čínksé medicíny a je jedním ze zakladatelů
a školy ANDAO INSTITUTE.

Lektor
Michal Roučka
Bojovým uměním se intenzivně věnuje od roku 2006. Reprezentant ČR ve wu-shu a kickboxu. Medailista z MS, MČR a velkých mezinárodních turnajů. Absolvoval tréninkový pobyt v Pekingu (CIPE), kde se věnoval tréninku sportovních forem. Instruktor Sport wu-shu systém (1. stupeň černáý pás), Blue belt v brazilském jiu jitsu. 
Tři roky strávil v Číně, vzdělával se v sinologii a rozvíjel své tréninkové dovednosti. Držitel 2. trenérské třídy v kickboxu (FTVS).
Lektor SANDA
MARIO JARKAŠ
Reprezentační trenér ČR pro sanda.
Úspěchy: Mistr Evropy kickbox, profesionální mistr ČR v thaiboxu, mistr ČR v kickboxu a několikanásobný mistr ČR v Sandě.
 
Úspěchy svěřenců: několik mistrů světa, Evropy a ČR.
FYZIOTERAPEUT
Julie Růžičková

Absolvovala magisterské studium na 2. lékařské fakultě v Motole. V terapii využívá zejména prvky Dynamické Neuromuskulární Stabilizace, Spirální Dynamiky, metody Ludmily Mojžíšové a jógy. Zaměřuje se na práci s dospělými pacienty. Věnuje se široké škále zejména funkčních, ale i strukturálních poruch pohybového aparátu.

Poslední roky se věnovala také terapii pacientů s psychiatrickými obtížemi.

Od roku 2012 vede lekce jógy.

LEKTOR a ORGANIZÁTOR
lenka RIVA ryšková

Cvičí taichi od roku 1996, vede cvičení s dospělými, dětmi a seniory. Autorka knihy Cvičíme Tajči s dětmi (Portál, 2013).

V rámci trenérské školy působí jako garant a hlavní organizátor.

www.tai-ji.cz

zapište se
ke studiu

→ Prosím vyplňte níže uvedenou příhlášku.

Na jejím základě obdržíte mail s podrobnějšími instrukcemi k dalšímu postupu.

→ Zálohu zasílejte až po odeslání přihlášky a potvrzení mailem z naší strany. Zálohu 2.800 Kč uhraďte prosím na účet: č.ú 2201140324/2010, VS 21089. 

Do poznámky uveďte své jméno.

Vaše registrace bude platná po uhrazení zálohy. 

Pokud si přejete vystavit fakturu, prosím napište nám mailem údaje k fakturačnímu subjektu.

 Copyright © 2021 Trenérská škola 108